Logopeed: Astrid Puls

esmaspäev 15.00 - 18.00
kolmapäev 15.00 - 17.30

töötab kõneravi vajavate lastega;
annab rühma õpetajale juhiseid töötamiseks kõneravi vajavate lastega.

Tervishoiutöötaja:

jälgib laste tervislikku seisundit;
vajadusel teostab kuulmise ja nägemise kontrolli;
nõustab lapsevanemaid lapse tervist puudutavates küsimustes.


Pärnumaa Rajaleidja keskus:


nõustamist vajav lapsevanem saab abi Pärnu Rajaleidja Keskusest, asukohaga Metsa 1 80010
telefon: 58860710

e-post:See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.         koduleht http://rajaleidja.ee/parnumaa/


Pärnumaa Rajaleidja keskus pakub lõimituna karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ehk eripedagoogilist, logopeedilist, sotsiaalpedagoogilist, psühholoogilist ja karjäärialast nõustamist.

Eripedagoog selgitab välja lapse vajadused ja õpitaseme. Nõustab täiskasvanut lapse arendamiseks ja toimetuleku toetamiseks vajalike tugiteenuste, võimetekohase õppekava ja -vormi ning õpikeskkonna võimaluste leidmiseks.

Logopeed selgitab välja lapse kõnearengutaseme ning kommunikatsioonioskuse. Nõustab täiskasvanut lapse arendamise võimaluste leidmiseks.

Psühholoog selgitab välja lapse vajadused, arengutingimused ja lapse toetamise võimalused. Nõustab täiskasvanut lapse arengu-, suhtlemis- ja käitumisprobleemide lahendamiseks.

Sotsiaalpedagoog selgitab välja lapse toimetulekut mõjutavad tegurid. Nõustab täiskasvanut lapse heaolu tagamise ning toimetulekuraskuste ennetamiseks ja lahendamiseks.

Spetsialistid nõustavad

  • eelkooliealisi lapsi
  • üldharidus- ja kutseõppeasutuste õppureid
  • lapsevanemaid
  • haridusasutuste töötajaid
  • kohalike omavalitsuste sotsiaal- ja haridusametnikke
  • juhte lapse arendamisel ja toetamisel

Rajaleidja keskus pakub individuaalseid ja grupinõustamisi, teemapäevi, infoloenguid nii Rajaleidja keskuses kui haridusasutuses kohapeal.

Õppenõustamisteenuseid pakutakse lastele ja noortele vanuses 1,5 - 26.

Õppenõustamine aitab lapsi, lapsevanemaid ja lastega töötavaid inimesi lapse võimete ning arenguvõimaluste väljaselgitamisel ning õppimise ja käitumisega seotud probleemide ennetamisel, lahendamisel.

Kui Te ei tea, millise spetsialisti poole pöörduda, küsige nõu Rajaleidja keskusest, kus selgitatakse välja probleemi põhiolemus ning suunatakse sobiva nõustaja juurde.